Достапни линкови

Најмалку девет луѓе загинале во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека при два милитантски напади загинале најмалку 9 луѓе. Во соопштението е наведено дека осомничените милитанти нападнале полициски конвој при што загинале полицајци а седумина се ранети. При вториот напад бомбаш самоубиец активирал бомба при што загинале ти цивили во Пешевар.
XS
SM
MD
LG