Достапни линкови

Инцидент во пакистански патнички авион


илустрација
Британските медиуми јавуваат дека патнички авион на Пакистанската меѓународна воздушна компанија слетал на ареодромот Стенстед во близина на Лондон, откако бил пренасочен од Манчестер со придружба на британски воени ловци. Авионот полетал од Лахоре и во него имало 297 патници и членови на екипажот. Британската полиција соопшти дека за време на летот имало инцидент. Упасени биле двајца патници, а според наводите, инцидентот не бил поврзан со тероризам.
XS
SM
MD
LG