Достапни линкови

Експлозија и престрелки во Кабул


Кабул - архива
Најмалку една силна експлозија го погодила центарот на Кабул.
Според сведоци, потоа се слушнале истрели од тешко артилериско оружје кои најверојатно биле истрелани кон објект на безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG