Достапни линкови

Груевски и Јеремиќ се сретнаа во Казахстан


Премиерот Никола Груевски синоќа оствари средба со претседателот на 67. заседание на Генералното собрание на Обединетите Нации, Вук Јеремиќ, во рамки на глобалниот економски форум „Астана 2013“.
Владината прес-служба денеска соопшти дека двајцата соговорници ја потенцирале важноста за учество во глобалните настани како форумот во Астана на кој се разговара на економски теми кои ги засегнуваат економските односи на државите учесници, и кои се важна детерминанта во надминувањето на предизвиците од светската економска криза со кои регионите и светот се соочуваат.
XS
SM
MD
LG