Достапни линкови

На Сахалин означена опасност од Цунами


Сахалин - мапа
Во рускиот регион Сахалин е означена опасност од Цунами по земјотресот со сила од 8,2 степени, според рихтеровата скала.
На жителите им е упатена препорака да ја напуштат потенцијално загрозената област. Засега нема други информации.
XS
SM
MD
LG