Достапни линкови

Се урна мост во државата Вашингтон


Во северозападната американска држава Вашингтон се урна мост.
Полицијата соопшти дека мостот со четири ленти се урнал во делот меѓу Сиетл и Ванкувер, Канада.
Спасувачите од водата извлекле три лица, а засега не е позната причината за уривањето на мостот од кој во реката паднале и неколку возила
Локалните медиуми јавуваат дека спасувачки екипи и натаму патролираат во потрага по луѓе.
XS
SM
MD
LG