Достапни линкови

Облачно време со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.
Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.
Утринската температура се движи од 10 до 11, а дневната од 19 до 27 степени.
Во Скопје слично време, со утринска температура до 11 и со дневна до 23 степени.
XS
SM
MD
LG