Достапни линкови

Баросо со поддршка за европската лојалност на Кипар


Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Барозо
Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Барозо денеска му се заблагодари на претседателот на Кипар, Никос Анастасиадис за силната европска лојалност. Тој порача дека Кипар бил и останува цврсто поврзан со ЕУ, која сега треба да се ангажира да биде на страната на земјата во исклучително тешкото време за неа.
XS
SM
MD
LG