Достапни линкови

Пакистан-напад на полициско возило, 12 жртви


Пакистанската полиција соопшти дека во експлозија на бомба подметната во возило загинале најамлку 12 лица, од кои 11 полицајци. При нападот во Куета чија цел било возило со полициски службеници биле повредени 20 лица. Талибанците ја преземаа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG