Достапни линкови

Украинскиот премиер ја повлече забраната за новинарите


Протестот на новинарите во Киев
Украинскиот премиер Микола Азаров ја повлече неговата одлука на 10 новинари да им забрани да известуваат од средбите на неговиот кабинет. Претходно околу сто новинари протестираа пред владата за да им бидат вратени акредитациите на нивните колеги.
Вчера новинарите ги исклучија камерите и им го свртеја грбот на министрите на седницата на владиниот кабинет. Тие протестираа поради нападот врз двајца новинари во Киев.
XS
SM
MD
LG