Достапни линкови

Премиерот Груевски во посета на Казахстан


Астана
Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска и утре ќе престојува во Казахстан. Главен повод на посетата е учеството на Груевски на Шесттиот економски форум „Астана 2013“. Станува збор за собир на економски експерти, стопанственици, претприемачи и менаџери од конзорциуми и компании, професори, добитници на Нобеловата награда од сферата на економијата и претприемништвото, актуелни политичари и државници.
XS
SM
MD
LG