Достапни линкови

Шешељ сведок на одбраната во процесот против Караџиќ


Радован Караџиќ
Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ, кому Хашкиот трибунал му суди за воени злосторства во идниот месец ќе се појави како сведок на одбраната на поранешниот лидер на босанските Срби Радован Караџиќ на кој му се суди за геноцид, злосторства против човештвото и за воени злосторства. Се очекува пресудата против Шешељ да биде изречена на 30 октомври.
XS
SM
MD
LG