Достапни линкови

Пакистан: во бомбашки напад загинаа 12 лица


Најмалку 12 лица загинаа денеска во бомбашкиот напад во предградието на градот Кете во пакистанскиот дел на провинцијата Белуџистан, соопштија локалните власти. Тие рекоа дека бомбата била скриена во една рикша и дека експлодирала во моментот додека поминувал полицискиот конвој. За сега никој не ја презел одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG