Достапни линкови

Времето денеска--нестабилно и врнежливо


Времето во Македонија ќе биде променливо и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. На места ќе има пообилни врнежи и услови за изолирана појава на град. Температурата ќе се движи од 14 до 28 степени.Во Скопје слично време, со температура до 24 степени.УВ-вредноста ќе изнесува 6.
XS
SM
MD
LG