Достапни линкови

Пакистан-судот одби кауција за Мушараф


Первез Мушараф
Пакистанскиот суд одби да му додели кауција на поранешниот лидер Первез Мушараф во случајот поврзан со притвор на судии во 2007. Обвинителството соопшти дека судот за антитероризам во Исламабад ја донел одлуката откако ја ислушал одбрана и тужителот.
Пред два дена друг суд му одреди кауција на Мушараф за неговата поврзаност во случајот со убиството на поранешната премиерка Беназир Буто.
XS
SM
MD
LG