Достапни линкови

Убиен познаник на бостонскиот напаѓач Царнаев


Ибрагим Тодашев
ФБИ соопшти дека чеченскиот маж Ибрагим Тодашев кој беше испрашуван во врска со бомбашкиот напад на бостонскиот маратон бил застрелан во престрелка со нивните агенти. Инцидентот се случил во Орландо, Флорида каде агентите на ФБИ и други преставници за спроведување на законот го испрашувале Тодашев. Според ФБИ, тој бил застрелан поради непосредна закана. Локалните медиуми јавија дека тој имал блиски врски со осомничениот за нападот во Бостон, Тамерлан Царнаев.
XS
SM
MD
LG