Достапни линкови

Поранешни грузиски функционери пред суд


Поранешниот премиер Иване Мерабишвили и поранешниот министер за здравство Зураб Чиаберашвили
Грузискиот суд го започна сослушувањето на поранешниот премиер Иване Мерабишвили и поранешниот министер за здравство Зураб Чиаберашвили на кое треба да се донесе одлука дали тие ќе бидат пуштени со кауција.
Стотици нивни поддржувачи и противници се собраа пред судот пред почетокот на сослушувањето. Полицијата била распоредена пред зградата со цел да се задржи редот и мирот. Двајцата осомничени беа вчера приведени под обвинение за проневера и корупција.
XS
SM
MD
LG