Достапни линкови

Турција-уапсени 6 лица за напади на сириски бегалци


Камп со сириски бегалци во Турција
Турските власти соопштија дека во покраината Хатај на границата со Сирија биле уапсени шест лица кои наводно планирале напади врз сириските бегалци. Сите осомничени се турски државјани. Тие планирале да постават бомби во камповите и да киднапираат бегалци. Околу 200 илјади сириски бегалци се сместени во камповите во Турција.
XS
SM
MD
LG