Достапни линкови

Кинескиот премиер вети поголема соработка со Пакистан


Кинескиот премиер Ли Кечијанг
Кинескиот премиер Ли Кечијанг при посетата на Пакистан вети дека ќе го зајакне стратешкото партнерство со земјата. Според него, пријателството меѓу Кина и Пакистан се зголемува и повика на заеднички напори за уште подобра и посветла иднина на билатералните односи. Кечијанг по средбите со пакистанските лидери порача и дека на двете земји приоритет треба да им биде енергетската соработка.
XS
SM
MD
LG