Достапни линкови

ФБИ убило лице поврзано со Царнаев?


U.S. - Dzokhar (left) and Tamerlan Tsarnaev, suspects wanted for questioning in relation to the Boston Marathon bombing April 15 are seen in handout photo released through the FBI website, 18Apr2013
Американските медиуми јавија дека еден маж бил застрелан од агенти на ФБИ за време на рација во комплекс на апартмани во Орландо, Флорида. Локалните медиуми јавија дека жртвата бил 26 годишниот Ибрагим Тодашев, кој можеби бил поврзан со осомничениот за бомбашкиот напад на бостонскиот маратон Тамерлан Царнаев.
XS
SM
MD
LG