Достапни линкови

Одложено сослушувањето на членка на Пуси Рајот


Марија Аљохина
Рускиот суд го одложи за утре сослушувањето за помилување на членката на групата Пуси Рајот Марија Аљохина. Таа не прифатила да го следи сослушувањето преку видео линк од затворот каде отслужува двегодишна казна. Претходно судот го доби нејзиното барање да биде присутна на сослушувањето и да биде сменет судијата и обвинителот. Аљохина најави и дека ќе започне штрајк со глад.
XS
SM
MD
LG