Достапни линкови

Премиерот на Кина во посета на Пакистан


Кинескиот премиер Ли Кечијанг е во дводневна посета на Пакистан.
Целта е зголемување на економската и стратегиската соработка. Ли во Исламабад допатува по посетата на Индија.
Приоритет во разговорите со пакистанската влада, според Ли, е енергетската соработка. Пакистан, се соочува со недостиг на енергија.
XS
SM
MD
LG