Достапни линкови

Во комитетот на Сенатот мина законот за емиграција


Во Комитетот на американски Сенат мина законот со кој на милиони илегални имигранти ќе им се олесни патот за добивање државјанство.
Доколку законот биде усвоен ќе стане збор за најголема реформа во оваа област од 1986 година.
Претседателот Барак Обама го поздрави овој прв чекор на Сенатот.
XS
SM
MD
LG