Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и топло со попладневен дожд


Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне ќе има појава на нестабилност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 24 до 33 степени. Во Скопје слично време со температура до 31 степен.
XS
SM
MD
LG