Достапни линкови

СДСМ на Конгрес со 4 кандидати за нов лидер?


Кој ќе биде наследникот на Бранко Црвенковски
Извршниот одбор на СДСМ, вечерва не успеал да избере еден од тројцата кандидати Игор Ивановски, Зоран Јовановски и Зоран Заев да биде заеднички кандидат за Претседател на партијата на Конгресот на 2 јуни, јавуваат македонските медиуми.
Кире Наумов, е четвртиот кандидат за лидер на СДСМ и е единствен кој не е дел од актуелното раководство на партијата.
Дали СДСМ сепак ќе избере еден од тројцата кандидати како заеднички ќе се знае пред Конгресот кога ќе биде одржана уште една седница на Извршниот одбор а потоа и Централен одбор.
XS
SM
MD
LG