Достапни линкови

И денеска инциденти во Ирак, најмалку 7 загинати


Во денешната серија напади и бомбашки акции во Ирак, загинале 7 лица, а десетици биле повредени. Поголемиот дел од инцидентите се случиле северно од главниот град Багдад. Вчера во нападите во Ирак, кои главно беа фокусирани врз шиитите, загинаа над 60 луѓе, со што се зголемува загриженоста од можна ескалација и излегување од контрола на верскиот конфликт меѓу сунитите и шиитите.
XS
SM
MD
LG