Достапни линкови

Престрелка на израелско - сиријската граница


Израелската армија соопшти дека една нејзина патрола била нападната од Голанската Висорамнина во Сирија, при што било оштетено возилото, но немало повредени. Израелските војници возвратиле на нападот и целта била погодена, се вели во армиското соопштение. Други детали нема. Во меѓувреме, агенциите јавуваат дека 9 лица биле повредени во северен Либан од проектил истрелан од територијата на Сирија.
XS
SM
MD
LG