Достапни линкови

Во експлозија убиени 6-мина авганистански полицајци


6-мина авганистански полицајци загинале во силна експлозија на мина поставена на патот во провинцијата Херат. Возилото во кое биле полицајците било целосно уништено и сите кои биле во него загинале. Никој не ја превзел одговорноста за нападот, но слични бомбашки акции често се дело на талибанците.
XS
SM
MD
LG