Достапни линкови

Времето денеска сончево и многу топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура се движи од девет до 14, а дневната ќе биде од 26 до 34 степени.

Во Скопје сончево и топло, со утринска температура до 12 и со дневна до 32 степена.

Утре попладне и в четврток времето ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. До утре температурите ќе се задржат високи, а од четврток се очекува опаѓање на температурите за пет степени.
XS
SM
MD
LG