Достапни линкови

Земјотрес со сила од 4,2 степени според Рихтеровата скала бил регистриран денеска во југозападниот дел на Босна и Херцеговина. Сеизмолошкиот центар на БиХ соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на 13 километри од Томиславград. Потресот бил почувствуван и во соседна Хрватска. Се уште нема информации за жртви и материјална штета.
XS
SM
MD
LG