Достапни линкови

Грабеж во банка во Израел, четири жртви


Во грабеж на банка во јужниот дел на Израел биле убиени четири лица. Еден од напаѓачите држел жена во заложништо за време на престрелката со полицијата, по што ја ослободил и се самоубил. Грабежот се случил во градот Бершеви, а повредени се и четири лица, од кои еднo потешко.
XS
SM
MD
LG