Достапни линкови

Талибанците одговорни за самоубиствениот бомбашки напад


Талибанците ја преземаа одговорноста за самоубиствен бомбашки напад во Авганистан, при кој загинаа 14 лица, меѓу кои и еден висок локален политичар. Локалната полиција соопшти дека напаѓачот го активирал експлозивот пред влезот на општинската зграда во градот Пул Кумри. Претседателот Хамид Карзаи го осуди нападот .
XS
SM
MD
LG