Достапни линкови

Нападнат медицински тим во Пакистан, загинал полицаец


Пакистанските власти сооштија дека вооружена група нападнала медицински тим во северозападниот дел на земјата, при што загинал еден полицаец. Според нив, во реонот Бајур каде се случил нападот повеќе од 600 тимови се вклучени во кампањата за вакцинација на 220 илјади деца против полио. Се уште не се знае дали кампањата ќе продолжи, бидејќи и претходно беше одложена поради слични инциденти.
XS
SM
MD
LG