Достапни линкови

Дачиќ и Тачи утре на средба за бриселскиот договор


Српскиот премиер Ивица Дачиќ, шефот на европската дипломатија Кетрин Ештон и косовскиот премиер Хашим Тачи
Српскиот премиер Ивица Дачиќ утре попладне во кабинетот на шефот на европската дипломатија Кетрин Ештон ќе се сретне со косовскиот премиер Хашим Тачи, јави Танјуг. Портпаролката на Ештон, Маја Коцијанчич изјави дека на средбата ќе стане збор за конкретните чекори кои треба да се преземат за спогодбата што побрзо да се примени. Според неа, тоа е од клучна важност за продолжување на процесот на нормализација на односите меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG