Достапни линкови

Северна Кореја повторно лансираше ракети


Северна Кореја истрелала ракети со краток дострел во источните води на земјата. Министерството за одбрана на Јужна Кореја соопшти дека ракетите биле истрелани изутрината. Според Пјонгјанг, тестирањата се дел од вежбите против заканите за напад од Јужна Кореја и САД. Северна Кореја упати критика до САД и јужниот сосед за заедничките воени вежби во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG