Достапни линкови

Доделени музичките награди на Билбоард


Тејлор Свифт
Поп пејачите Тејлор Свифт и Џастин Бибер се големите победници на Билбоард музчките награди кои се доделуваа во Лас Вегас. Тејлор Свифт ја доби наградата за уметник на годината, како и уште седум други награди. Бибер е прогласен за најдобар уметник во машка конкуренција, како и наградата од публиката за иновативнсот и генијалност. Мадона доби награда за турнејата кој донесе најмногу заработувачка во споредба со другите во минатата година. 300 милиони долари. Билбоард е најпознатиот американски магазин кој се занимава со музичката индустрија.
XS
SM
MD
LG