Достапни линкови

Претседателот на Бурма во историска посета на САД


Претседателот на Бурма Теин Сеин
Претседателот на Бурма Теин Сеин е во прва посета на Соединетите држави во изминативе 47 години. Тој денеска треба да разговара со претседателот Барак Обама. На оваа посета се гледа како на гест на американска поддршка по серијата продемокретски реформи по неколкудецениската воена власт во таа јужноазиска земја која е позната под името Мјанмар.
XS
SM
MD
LG