Достапни линкови

Гидо Вестервеле во посета на Србија


Министерот за надворешни работи на Германија Гидо Вестервеле денеска во Белград ќе разговара со официјланите претставници на Србија за примената на договорот меѓу Белград и Приштина. Тој ќе разговара со претседателот на Србија Томислав Николиќ и со премиерот Ивица Дачиќ. Вестервеле во неделата допатува во Србија.По доаѓањето Вестервеле рече дека во Брисел е постигнат историски договор меѓу Белград и Приштина,но дека сега е важно тој да биде спроведен
XS
SM
MD
LG