Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и топло


Macedonia - Lake Ohrid, sunset, sun - Jun2012
Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер главно од јужен правец.
Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 31 степен.
XS
SM
MD
LG