Достапни линкови

Американецот обвинет за шпионажа ја напушти Русија


Руските медиуми јавија дека вработениот во американската амбасада, кој беше обвинет за шпионажа ја напуштил Москва. На телевизијата НТВ било прикажано видео со Рајан Фогл како поминува пасошка контрола на аеродромот Шереметијево. Руската федерална служба за безбедност соопшти дека кратко го задржале Фогл, бидејќи се обидувал да регрутира руски контратерористички офицер.
XS
SM
MD
LG