Достапни линкови

Експлозија во Грција, 13 повредени


Во експлозија во близина на црква во Атина повредени се најмалку 13 лица, од кои две потешко. Во експлозијата биле оштетени околните станбени и деловни објекти, а некои куќи биле и урнати. Грчката полиција презеде големи безбедносни мерки и започна истрага на местото на експлозијата.
XS
SM
MD
LG