Достапни линкови

Карзаи ќе бара воена помош од Индија


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи ќе бара воена помош од Индија за време на неговата тридневната посета на земјата. Утрешното патување на Карзаи е по тензиите за граничниот спор со индискиот ривал Пакистан. Карзаи со индиските власти ќе разговара за престрелките на авганистанско-пакистанската граница, кога се судрија безбедносните сили на двете земји, при што загина еден полицаец.
XS
SM
MD
LG