Достапни линкови

Несреќа на аеромитинг во Турција, загина пилотот


Мал авион се урнал за време на аеромитинг во турскиот град Адана, при што загинал пилотот. Се уште не се познати причините за несреќата.
Аеромитингот бил организиран по повод денешниот празник на младоста и спортот во Турција. Празникот се одбележува и како Ден на сеќавањето на Ататурк. Во цела Турција се одржуваат ученички манифестации, спортски настани, концерти и фестивали.
XS
SM
MD
LG