Достапни линкови

Напад на сириските владини сили


Сириските сили поддржани од борците на либанската милитантна група Хизбалах го нападнале бунтовничкиот централен град Кусаир. Сириската организација за човекови права соопшти дека војници со тенкови го извршиле нападот по воздушните бомбашки напади. Најмалку 20 лица загинале. Според организацијата, борците на Хизбалах имале централна улога во нападот.
XS
SM
MD
LG