Достапни линкови

Нетанјаху-Израел е подготвен за секое сценарио


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека властите се обидуваат да спречат сириското оружје да стигне во рацете на либанскиот Хизбалах и дека и натаму ќе продолжат да го прават тоа. Тој говорејќи пред средбата на неговиот кабинет порача дека Блискиот Исток се наоѓа во најсензитивниот период во последните децении, поради конфликтот во Сирија. Според него, Израел е подготвен за било кое сценарио со цел да ја заштити безбедноста на народот во иднина
XS
SM
MD
LG