Достапни линкови

Обесени двајца мажи за шпионажа во Иран


Иранските власти обесија двајца мажи кои наводно работеле како шпиони за Израел и САД. Според обвинителството, Мохамед Хејдари и Коурош Ахмади собирале информации и потоа ги продавале на тајните служби на Израел и САД. Нивната казна била извршена откако била одобрена од Врховниот суд. Иран ги обвинува Израел и САД за водење на кампања за саботажа против нуклеарната програма на земјата.
XS
SM
MD
LG