Достапни линкови

Повредени 50 лица на парада во САД


Повеќе од 50 лица биле повредени кога еден автомобил удрил во толпа луѓе на парада во американската држава Вирџинија. Властите соопштија дека нема жртви во инцидентот, но некои од повредените се наоѓаат во критична состојба. Се истражуваат причините за несреќата, а според сведоци возачот на автомобилот биле повозрасен маж.
XS
SM
MD
LG