Достапни линкови

Убиена политичарка во Пакистан


Зохра Шахид Хусаин
Пакистанската полиција соопшти дека вооружена група на мажи застрелала припадничка на партијата на поранешната крикет ѕвезда Имран Кан. Според нив, Зохра Шахид Хусаин била убиена пред нејзиниот дом во Карачи.
Напаѓачите избегале и се уште никој не презема одговорност за убиството. Хусаин била потпретседател на партијата на Кан.
XS
SM
MD
LG