Достапни линкови

Неколку лица повредени во судир на демонстранти во Киев


Неколку лица се повредени кога дошло до судир на про и анти владините демонстранти во главниот град на украина Киев. Полицијата соопшти дека до повредите дошло кога едните демонстранти почнале да фрлаат со пластични шишиња и камења врз нивните ривали .До судир дошло меѓу подржувачите на Свобода која е опозициска партија и про владините демонстранти оргнизирани од владеачката партија на претседателот Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG