Достапни линкови

Во Украина опозицијата постигна согласност за соработка на Изборите во 2015


Лидерите на трите поголеми опозициски партии во Парламентот во Украина постигнаа согласност да сорботуваат за подршка на заеднички кандидат кој ќе биде противник на Виктор Јанукович на претседателските избори во 2015. На средбата во Киев лидерите на Свобода,Удар, и Татковина се согласија дека опозицијата треба да се обедини со цел да се одбрани земјата, од како што рекоа,анти Украинскиот и криминален режим на Јанукович и фамилијата. Во меѓувреме на про и анти владините демонстрации во Киев и двете страни објавија дека собрале 50,000 луѓе.
XS
SM
MD
LG